Alman üniversitesinden, Hacı Birlik’e hakaret eden öğrencisine soruşturma

Cemal Aydoğan’ın yorumu sonrası gönderilen protesto maillerine rektörlük adına Beatrice Einecke tarafından yapılan cevapta şöyle denildi:

“Bize gösterdiğiniz gibi Ilmenau Teknik Üniversitesi, haber ajanslarında Türkiye’deki Kürt sorununa bağlı olarak ‘insanlık dışı bir tweet’le geçti. Teknik Üniversite olarak bu konuda bir açıklama yapacağız.

hacı lokman birlik'e hakaret tweetiÜniversite yönetimi kararlı bir şekilde doktor adayı tarafından yapıldığı iddia edilen bu açıklamaya katılmadığını belirtir. Bu tweetin doktor adayımız tarafından gönderilip gönderilmediğini, soruşturmayı sürdürecek olan devlet kurumlar ile işbirliği içinde araştırıyoruz. Paralel olarak doktor adayı ile de görüşülecek. İddialarin doğru olması halinde üniversite olarak kişi hakkında hem disiplin hem de ceza hukuku kapsamında işlem baslatılacak.

Üniversitemiz, insanların dini, etnik, sosyal ve cinsel yönelimi ne olursa olsun barışçıl, dayanışmacı birlikte yaşamı anlamına gelen ‘dünya ailesi’ vizyonunu savunmaktadır. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Dostca selamlar” denildi. (EVRENSEL)

  • hacı lokman birlik