“Benzer sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulmaya başlanacak”

AKP Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, seçim çalışmaları kapsamında Yüzüncü Yıl mahallesinde partisinin İl Başkanlığı’nca düzenlenen ‘AK Yürüyüş’ programına katıldı. Elinde mikrofonla seçmenlerden oy isteyen Şahin’e, Türk futbolunun önemli isimlerinden Tanju Çolak da yanında yürüyerek destek verdi.

mehmet ali şahin tanju çolakYürüyüş sonunda partililere hitaben konuşan Şahin, AKP’nin 4’üncü kez tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Şu anda başka bir partinin tek başına iktidarı yakalama şansının mümkün olmadığını ifade eden Şahin, şöyle dedi:

mehmet ali şahin mikrofonla yürüyor“Dolayısıyla 1 Kasım’dan sonra yeni maceralara Türkiye’nin, Türk ekonomisinin artık tahammülü yok. Artık milletimiz ‘sandık’ ve ‘seçim’ demiyor. Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak. Seçim konuşuldukça Türkiye’de gelişme de, kalkınma da istendiği hızda olmaz. O bakımdan artık milletimiz ‘Seçim değil geçim istiyoruz’ diyor. Türkiye’yi 2019’a taşıyacak, 2023’e istikrarla taşıyacak güçlü bir iktidar olsun iş başında. Kendi içinde uyumlu bir iktidar olsun istiyorsunuz. Bir takım partilerin bir araya gelerek kendi içlerinde ‘geçim’ sorunu yaşayacağı bir hükümetle Türkiye’nin ‘geçim’ sorununu çözemezsiniz arkadaş. ‘Geçim’ sorunu yaşayan iktidarlarla milletin ‘geçim’ sorunu çözülmez. O nedenle 1 Kasım’da sandıktan tek başına iktidar çıkmalıdır.” (DHA)

  • AKP
  • erken seçim 2015
  • Mehmet Ali Şahin