Onur Özbizerdik yine aranıyor

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma kapsamında onlarca adrese baskın yapıldığı ancak Onur Özbizerdik ve M.Ç.’nin şu ana kadar bulunamadığı öğrenildi.

“Etkili eylemde bulunup bulunmadığımı hatırlamıyorum”

Cezaevinden çıktıktan sonra birbiri ardına yaralama olayları gerçekleştiren Onur Özbizerdik, polis tarafından yakalanıp mahkemece serbest bırakılmasının ardından sevgilisi M.Ç.’ye şiddet uygulamıştı. Polise başvuran M.Ç., Onur Özbizerdik’in kendisini dövdüğünü ve araçtan atarak kaçtığını söylemişti. Ancak bir süre sonra M.Ç., tekrar adliyeye başvurarak şikayetinden vazgeçmişti. Olayla ilgili daha sonra ifade veren Onur Özbizerdik ise “Mahkemeye çıktıktan sonra rahatsızlanmıştım. Bu nedenle ilaç almıştım. M. otomobilde bağırıp çağırıyordu. Ona karşı bir eylemde bulunup bulunmadığımı hatırlamıyorum” demişti.

Anne kayıp müracaatı yaptı

Ancak M.Ç.’nin annesinin, önceki gün kızının kayıp olduğu yönündeki şikayeti üzerine Onur Özbizerdik bir kez daha polis tarafından aranmaya başlandı. Anne Zehra O. yaptığı şikayette kızının hayatından endişe duyduğunu belirterek “Beni telefonla aradı. Kızıma kötülük yapacağını söyledi. Bu sırada kızım telefonu alıp benden yardım istedi. Ancak daha sonra telefon kapandı. Bir daha da açılmadı” dedi.

Şu ana kadar hiçbir yerde bulunamadılar

Bu gelişme üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği tarafından soruşturma açıldı. Polis ekipleri şu ana kadar Onur Özbizerdik ve M.Ç.’nin bulunabileceği onlarca adrese baskın yaptı. Ancak yapılan aramalarda bulunamadılar. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü söylediler. (DHA)