Psikolojik desteği reddeden kişi, polise saldırınca öldürüldü

Olay bugün saat 10.30 sıralarında, Yenikent Mahallesi’nde meydana geldi. Psikolojik sorunları bulunan, ancak hastaneye yatmak istemeyen Mahmut Tekin için ağabeyi 48 yaşındaki Hüseyin Tekin mahkemeden karar çıkarttı. Tekin’in, tedavi amacıyla hastaneye yatışını sağlamak için görevlendirilen 5 polis memuru, Hüseyin Tekin ile eve gitti.

Mahmut Tekin’in kapıyı kilitlemesi üzerine ikna etmek için ağabeyi ile polis memurları dil döktü. İddiaya göre bir anda kapıyı açan Tekin, ağabeyi Hüseyin Tekin ile polis memurlarına bıçakla saldırdı. Ağabeyini kollarından polis memurlarından A.Ç.’yi sağ bacağından yaralayan Tekin, iddiaya göre yaralı polise saldırmaya devam etti. Tekin’in üzerine geldiğini gören yaralı polis memuru A.Ç., Mahmut Tekin’i göğsünden vurdu.

İhbar üzerine mahalleye gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Tekin’in olay yerinde öldüğü anlaşıldı. Yaralı polis memuru ile ağabey Hüseyin Tekin ambulansla Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Söke Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili, tarafsızlık ilkesi gereği İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler olay yeri incelemesi yaptı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. (DHA)