Yeni iPhone’lar 9 Eylül’de tanıtılıyor

Yeni iPhone modellerinin resmi tanıtım tarihi açıklandı. Apple, birçok internet sitesinin 9 Eylül tarihini işaret ettiği etkinlikle ilgili basın davetlerini göndermeye başladı. Firmanın gönderdiği davetiyelerde etkinliğin 9 Eylül’de San Francisco’da yapılacağı belirtiliyor.

Etkinlik davetiyesinin üzerinde “Hey Siri, bize bir ipucu ver” ifadesi yer alıyor. Davetiyede bunun dışında bir bilgi bulunmuyor. Firmanın adeta gelenekselleştirdiği eylül ayı etkinliklerinde genelde yeni iPhone model ya da modelleri tanıtılıyor.

9 Eylül’de yapılacak olan etkinlikte yeni iPhone modelleri (biri küçük diğeri büyük ekranlı), yeni nesil AppleTV, Apple Watch ve iOS 9 için bazı güncellemelerin tanıtılması bekleniyor.

Muhtemel ismi iPhone 6c ya da 6s olması beklenen yeni iPhone modellerinin halen satışta olan iPhone 6’daki gibi iki farklı ekran boyutu ile gelmesi bekleniyor. Telefonla ilgili beklenen yeni özellikler arasında geliştirilmiş kamera, Force Touch, güçlendirilmiş gövde ve bazı güncellemeler olacağı düşünülüyor. (Al Jazeera)